Kotle na piliny a štiepku HAMECH - kusové drevo

Kotol na piliny a štiepku HAMECH výkon: 50KW-1000KW
Zariadenie na spaľovanie, pilín, štiepky, drevného odpadu: HAMECH KWH+AZSD + zásobník paliva
KWH-teplovodný kotol-výmeník spaliny-voda
AZSD-spaľovacia komora-retora
Zásobník paliva- V=1,5m3-2,3m3

Popis funkcie zariadenia:
KWH +AZSDje vykurovacie zariadenie na spaľovanie drevného odpadu s vlhkosťou:30-55% a zrnitosťou do 30mm. Zariadenie má špecifický dizajn,čo umožňuje osadenie do priestorov s obmedzenými rozmermi. Technologické časti zariadenia, ktoré prichádzajú do styku pri procese spaľovania s vysokými teplotami sú vyrobené zo špecialnej ocele, ktorá je určená pre prevádzku pri vysokých teplotách.
Kotol KWH môže byť doplnený o cyklón s odsávacím ventilátorom, ktorého výkon je regulovaný frekvenčným meničom čo zabezpečuje idealne nastavenie parametrov pre proces spaľovania, odsávanie plynov zo spaľovacej komory čo má vplyv na emisie-ovládanie je panely FM.
Proces spaľovania je riadený automaticky riadiacou jednotkou, ktorá dostáva informácie od snímačov teploty, následne optimalizuje podávanie paliva do spaľovacej komory - spodný šnek zároveň ovláda prímárne dúchadlo, ktorého výkon je regulovaný plynulou reguláciou frekvenčným meničom automaticky na základe informácie od žiadanej teploty vody.

Proces riadenia môže byť kontrolovaný-GSM-komunikáciou-mobilná aplikácia: monitorovanie procesu.
Ochranu proti prehoreniu paliva smerom k zásobníku paliva zabezpečuje dvojitý termoregulačný ventil,ktorého snímač je umiestnený na dopravnom kanále šneku pred vstupom paliva do spaľovacej komory. Ak snímač zaznamená zvýšenú teplotu na potrubnom rozvode paliva nad 50°C spusti vodu do kanála a zamedzí vzniku požiaru. Termoregulačný ventil je trvale pripojený na prívod vody a nie je odkazaný na elektrické napájenie.
Riadiaca jednotka s rozvádzačom ERS-PK0 s regulátormi a snímačmi-slovenský výrobok.
Plynulá regulácia dúchadla AZSD Frekvenčným meničom.
Proces spaľovania je riadený automaticky riadacou jednotkou ERS-PK0.
Reguláciu vieme navrhnúť podľa požiadaviek odberateľa.

TECHNICKÝ POPIS:

Zo zásobníka sypkých drevných odpadov sa pomocou pohonu závitkového dopravníka a vyhŕňacieho zariadenia zásobníka dostáva palivo do spaľovacieho zariadenia (retorty), kde dochádza k spaľovaniu na prevzdušnenom pevnom rošte pomocou ventilátora spaľovacieho vzduchu. Režim spaľovania v retorte je riadený klapkou množstva paliva.

Spaľovacia komora (retorta) je okrúhleho tvaru s obdĺžnikovou šamotovou výmurovkou a predhrievacím kanálom vzduchu po obvode spaľovacej komory dodávaného pod rošt spaľovacej komory. Spaľovacia komora je zhora uzavretá okrúhlym poklopom a vyústená štvorcovou tryskou. V spodnej časti spaľovacej komory je priestor pre zachytávanie popolového odpadu.

Tryska spaľovacej komory sa zaústi do tepelného výmenníka spalín. Teplovodný výmenník dodávaný spolu so zariadením má možnosť spaľovať aj kusový drevný odpad.

Tepelná regulácia spaľovacieho zariadenia je zabezpečená regulačnými a poistnými prvkami – termostatmi. Automatický chod ovláda riadiaca jednotka zostavený z elektrických spínacích a regulačných prvkov, nastavená na spoľahlivú prevádzku v celom rozsahu výkonov – plný a udržiavací.

Zariadenie je vystrojené požiarnou ochranou zabezpečujúcou aby sa plameň nedostal do zásobníka sypkých odpadov zo spaľovacej komory.

Sme zmluvný zástupca výrobcu HAMECH pre Slovenskú republiku, zabezpečujeme dodávku zariadení a náhradných dielov.

Zakłady Maszynowe "HAMECH" Sp. z o. o.

ul. Armii Krajowej 317-200 Hajnówka POĽSKO

www.hamech.pl
 

Kontaktujte nás a my Vám ochotne poskytneme podrobné informácie a vytvoríme pre Vás radi  riešenie presne na mieru Vašim potrebám.

Naše realizácie:

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Denne od 9-00 do 18-00